Knygų paieška

Jūsų užklausą Dinges Vilnius atitiko 4 įrašai.

Knygynai:Kaina(€):

DINGĘS VILNIUS

DINGĘS VILNIUSISBN: 9789955344018
Autorius: Vladas Drėma
Aprašymas:
Leidykla „Versus aureus“ perleido legendinę Vlado Drėmos knygą „Dingęs Vilnius“ – monumentalų ir neįkainojamą Vilniaus miesto istoriją įamžinusį kūrinį.
Jam parengti garsusis Lietuvos dailės istorikas ir menininkas paskyrė beveik visą savo gyvenimą. 1992 metais Vilniuje su V.Drėma susitikęs Nobelio premijos laureatas Czeslowas Miloszas, pamatęs naujutėlį fundamentalų Vilniaus istorijos leidinio lobyną „Dingęs Vilnius“ sakė: „Tik didžiulė meilė galėjo sukurti tokį veikalą, ir aš tai rašau, idant išreikščiau pagarbą Drėmai. Tada, mudviejų jaunystės Vilniuje, nežinojau, kad kaip tik jisai liks vienintelis tarp šešėlių ir taps šviesia figūra, viena iš tų, kurių pavyzdys mus palaiko.“
90-ųjų pradžioje itin mažu tiražu išleistos ir Bibliografine retenybe tapusios knygos perleidimas yra ilgai lauktas įvykis tiek dailės ir kultūros istorikų sluoksniuose tiek ir pačių Vilniečių, kurių miesto istorija yra sugulusi daugiau nei keturiuose šimtuose puslapių. Į „Dingusį Vilnių“ pateko 634 sumaniai V. Drėmos parinktos istorinės iliustracijos, kartu su išsamiais autoriaus aprašymais atskleidžiančios laiko ir žmonių sunaikintus ar pakeistus Vilniaus architektūros paminklus.
Autorius vedžioja skaitytoją po siauras senamiesčio gatveles ir vieną po kito atgaivina seniai išnykusius ar neatpažįstamai pakitusius pastatus, atveria pilių teritorijas, Lietuvos didikų rezidencijas, spalvingu žodžiu piešia didingo miesto panoramą. Apžvelgia ir miesto istoriją, primena nelaimes, niokojusias mūsų sostinę, o remdamasis A. Kirkoru, J. Kraševskiu, J. Franku ir kitais atkuria tikrąją miesto dvasią, seniai nugrimzdusią užmarštin. Spalvotos ir nespalvotos iliustracijos – o jų net 634 – supažindina su įvairių epochų dailininkų palikimu, kuriame išryškėja miesto charakteris, grožis, tradicijos, kultūra, miestelėnų gyvenimas, papročiai.
Kaina: 37 €
Kaina su nuolaida: 29,60 €

Knygynai:Kaina(€):
HUMANITAS

DINGĘS VILNIUS

Autorius: Vladas Drėma

Knygynai:Kaina(€):
Technika, VGTU knygynas, Vilnius39.24
HUMANITAS37,00

NEDINGĘS VILNIUS

NEDINGĘS VILNIUSISBN: 9786094661464
Autorius: Vidas Poškus
Aprašymas:
Vidas Poškus (g. 1977) studijavo dailės istoriją Vilniaus dailės akademijoje. Skelbia dailės kritikos tekstus ir esė Lietuvos kultūrinėje spaudoje bei tinklaraščiuose. Veikia kaip meno kuratorius ir dailininkas. „Nedingęs Vilnius: miesto akupunktūros“ – pirmoji jo knyga.
Vilnius yra kaip laikrodis ir kaip filosofas, sako Vidas Poškus. Tarsi didelis kūnas, kurį norisi (ir galima) pažadinti, bedant adatėles į gyvybiškai svarbius kūno taškus. Autorius klajoja po šį miestą-kūną, pasakodamas istorijas: dailės, architektūros, savo paties istorijas. Vido Poškaus „Nedingęs Vilnius“ – labai asmeniška, labai subjektyvi ir labai netikėta knyga, nustebinsianti ir tuos, kurie mano, jog Vilnių pažįsta kaip savo penkis pirštus, ir tuos, kurie dar tik ruošiasi šį miestą atrasti.
Kaina 12.50 €

Knygynai:Kaina(€):
HUMANITAS

NEDINGĘS VILNIUS: MIESTO AKUPUNKTŪROS

Autorius: Poškus, Vidas

Knygynai:Kaina(€):
HUMANITAS12,50
-
PADOVANOKITE KNYGĄ
  • Silva Rerum IV
  • Q : romanas
  • Stanisław Filibert Fleury. 1858–1915: Fotografijos
  • Harry Potter and the Cursed Child. Parts One & Two
  • Aisčiai. Lietuvių ir Lietuvos pradžia
  • Moterys, kurios myli per stipriai
  • Vilniaus pokeris
  • Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose
  • Ir aš ten buvau... Užrašai apie tremtį
  • 100 istorinių Vilniaus reliktų